Day: September 16, 2022

A e keni marrë patentë shoferin me meritë? Kush ka përparësi në këtë kryqëzim?

A mendoni se jeni shofer i mirë? Në mediat sociale po qarkullon një ilustrim i një kryqëzimi që ka bërë konfuzë shumëkënd, ngase gjykuar nga përgjigjet, del se shumë shoferë nuk e meritojnë patentë shoferin që e posedojnë. Siç mund ta shihni nga ilustrimi, në kryqëzimin pa semaforë ndodhet një kamion, makinë dhe autobus. Kamioni […]

Lexo më shumë

FOTO/Shtëpia e “ëndërrave” e arkitektit meksikan. Pamjet do t’ju mahnisin

Nëse ndonjëherë keni dyshuar se arkitektura nuk është profesion krijues, imagjinativ dhe artistik, Javier Senosiain është këtu për t’ju vërtetuar se e keni gabim me kryeveprën e tij. Një vend kodrinor afër Meksiko City është shtëpia e mrekullueshme që ndërtoi Javier – një shtëpi që për nga forma i ngjan një kikiriku. Ka duna të […]

Lexo më shumë

lIuzion 0ptik që do t’ua Iuaj trurin

Shikoni nga afër foton! A shihni lëvizje të rrathëve? Realisht, rrathet nuk lëvizin, por lëvizja është virale sepse luan interesant me trurin tuaj. Studimet thonë se sa më e shpejtë është lëvizja e rratheve në foto, aq më të lodhur ose str esuar jeni. Ka raste kur disa persona nuk shohin aspak lëvizje. Juve si […]

Lexo më shumë

Shtëpia shitej për 1.3 milion – por kur blerësit panë brendinë e shtëpisë ikën menjëherë/FOTO

Një shtëpi me pesë dhoma gjumi në Middlesex ka dalë në treg për një çmim 1.3 milion £. Shtëpia ndodhej në një vend shumë miqësor dhe të qetë. Asht siq të gjithë e dëshirojm për familjet tona. Hapësira të ndritshme, një oborr spanjoll dhe kopsht të gjerë prapa. Gjithçka tingëllon mjaft ideale. Një blerës potencial […]

Lexo më shumë

VIDEO / Vajza 8 vjeçare ushqen zogjtë në oborrin e saj, por falenderimi i zogjëve do ju lëjë gojëhapur

Shumë njerëz i duan zogjtë në kopshtet e tyre, por është e rrallë që kjo dashuri të shpërblehet nga ana e kafshëve. Një vajzë e re në Seattle është më me fat se shumica e shoqeve të veta. Ajo ushqen sorrat në kopshtin e saj dhe ata i sjellin dhurata asaj si shpërblim. Çdo dhuratë […]

Lexo më shumë

Horoskopi Ditor, e shtunë 17 shtator 2022

DASHI Venusi do ua nderlokoje paksa jeten gjate kesaj dite. Nese nuk i kushtoni vemendje e duhur partnerit do futeni ne nje udhekryq pa rrugedalje. Mos i neglizhoni as problemet. Beqaret do duhet te marrin nje vendim i cili mund t’ua ndryshoje teresisht jeten. Financat do jene goxha shqetesuese keshtu qe merrni masa t’i rregulloni […]

Lexo më shumë